Lovende reacties op tv-programma culinair journalist & alleseter Joël Broekaert

Eind vorig jaar verscheen de Alleseter van Joël Broekaert bij Podium. In deze bundelgaat Joël op zoek naar de oorsprong van ons eten en ontrafelt hij mysteries rondom vreemde culinaire verschijnselen.

In zijn nieuwe tv-programma De vijf smaken van Joël zet de columnist zijn culinaire ontdekkingsreis voort. Hij neemt iedere aflevering één van de vijf primaire smaken (zoet, zuur, zout, bitter en umami) onder de loep en gaat daarvoor langs verschillende landen en smaakexperts.

jb

De eerste aflevering in de reeks werd op 2 januari uitgezonden en sindsdien stromen de lovende reacties op Twitter en in de media binnen. De Volkskrant noemt Joël – ‘de man met zwarte staart en baard’ – bijvoorbeeld geknipt voor tv en prijst zijn oprechte enthousiasme: ‘Zijn gezicht is zo expressief, haast karikaturaal, dat je thuis het bitter of zout op zijn tong kan proeven.’

De 5 smaken van Joël is te zien op dinsdagen om 21u15 op NPO 2. Kijk hier de eerdere afleveringen terug.