Uitgeverij Podium verkoopt vertaalrechten Muidhond aan Aschehoug

Op de vooravond van de London Bookfair heeft uitgeverij Podium de vertaalrechten van Muidhond, de succesvolle debuutroman van Inge Schilperoord, aan het Noorse Aschehoug verkocht.

Eerder gingen de rechten al naar Pushkin Press (World English), Belfond (Frans), Fazi (Italiaans) en Pinhan (Turks), waarmee de teller nu op vijf staat. “Vijf is een mooi aantal,” zegt Joost Nijsen, uitgever van Podium, “maar belangrijker vind ik nog wíe het in het buitenland uitgeeft. Dit zijn stuk voor stuk geweldige uitgeverijen met hoogwaardige literaire fictie en een goede reputatie.”

Muidhond stond op de shortlist van de ECI Literatuurprijs en maakt nog kans op zowel de Libris Literatuur Prijs als de Fintro Literatuurprijs. Eerder won Schilperoord met haar debuutroman al de Bronzen Uil. Deze buitengewoon positieve ontvangst is uitzonderlijk te noemen. Zelden ontving een debuutroman zo veel lof en nominaties.